WordPressi lehe käivitamise kontrollnimekiri hõlmab teemasid nagu privaatsuspoliitika, URL-i vorming, kohanduvus, laadimiskiirus, rämpspostitõrje ja disain, et tagada sujuv ja veatu veebilehe käivitamine.
Pärast kuudepikkust saidi kujundamist ja ehitamist on see lõpuks käivitamiseks valmis. Enne avalikustamist veenduge, et kõik oleks ette valmistatud.
Selle kontrollnimekirja abil saate märgistada kõik elemendid, mille olete võibolla unustanud. Nii aitate kaasa edu saavutamisele.
WordPressi veebisaidi käivitamine võib tunduda üle jõu käivana, eriti kui see on Teie esimene kord. Üks viis veendumaks, et Teie sait on käivitamiseks valmis, on läbida meie WordPressi veebisaidi käivitamise kontrollnimekiri.
Meie kontrollnimekiri hõlmab aspekte alates veebikujundusest ja -arendusest kuni pistikprogrammide konfigureerimiseni ning lõpetades turundusega. Märkige täidetud ülesanded linnukesega ja hoidke oma tase kõrgel.
Pst! Juhul kui Teie veebisait on juba käivitamiseks valmis, kuid soovite selle SEO-d siiski muuta, kasutage meie WordPressi SEO kontrollnimekirja, et viia see otsingumootori paremusjärjestuse tippu.
Meie kontrollnimekiri on kasulik kõigile, kes soovivad veenduda, et nende veebisait on käivitamiseks valmis:
Hankige oma saidil kasutatavate WordPressi pistikprogrammide jaoks litsents. Veenduge, et need ühilduksid WordPressi uusima versiooniga ja et nendega poleks seotud turvaprobleeme. Vaadake läbi kõik oma saidi kvaliteetpluginad ja vaadake, kas olete need litsentsivõtmega aktiveerinud.
Kui Teie veebileht kogub kasutajate andmeid, veenduge et privaatsuspoliitika ja teenusetingimused oleksid ajakohased ja vastaksid GDPR-i reeglitele. Internetis on saadaval palju tasuta üldtingimuste malle, mis muudavad veebisaidi vastavuses hoidmise lihtsaks. kehtivaid määrusi ja luua kindel õiguslik alus. Kontrollige oma veebisaidilt juriidilisi dokumente, nagu vastuvõetavad kasutuseeskirjad või teenusetingimused, ning veenduge lahtiütluse olemasolus.
Paljude lehtede värskendamisel kaaluge Yoasti pistikprogrammi lisamist, mis teeb seda automaatselt. See ühildub kõigi WordPressi teemadega ning seda saab kasutada tasuta ja preemium pistikprogrammidega.
Kui kasutate kohandatud püsilinke, veenduge, et need oleksid endiselt kehtivad ja neid poleks WordPressi uusimale versioonile üleminekul muudetud. Kohandatud URL-i struktuur, nagu mysite.com/blog või mysite.com/category/post-name, peaks olema suhteline, mis tähendab, et see töötab korralikult, kui keegi külastab Teie veebisaiti teisest asukohast.
Kui kasutate WordPressi ajavööndi vaikimisi seadistust, veenduge, et see oleks õige. Kõige parem valik oleks seadistada kohandatud ajavöönd veebilehe konfiguratsiooni paneelis, et kasutajad üle maailma saaksid oma kohaliku aja järgi sisu lugeda ja avaldada. Mõned WordPressi teemad võivad ajatemplite ja kuupäevade vormindamiseks kasutada ka oma meetodeid, seega kontrollige teema dokumentatsiooni.
Kui Teil on üldtingimuste leht, lisage see kindlasti korralikult, et kõik kasutajad pääseksid sellele enne isikuandmete esitamist juurde.
Kui kasutate oma veebisaidil küpsiseid, käivitage kindlasti asjakohane hoiatussõnum. See teavitab külastajaid, et Teie sait kasutab küpsiseid, nii saavad nad nõustuda või keelduda.
Vältige, et Teie saiti ei esitletaks kui “mitteturvalisena”, kuna see kasutab küpsiseid ilma avalikustamiseta.
Sõltuvalt Teie asukohast peate võibolla järgima mõningaid täiendavaid kohalikke nõudeid.
Mõned riigid nõuavad, et Teie WordPressi veebisaiti majutatakse selles riigis füüsiliselt asuvates serverites, samas kui teised lubavad oma teenuseid kasutada ainult kohaliku sisuga saitidel. Mõned valitsusasutused võivad aga isegi paluda Teil ise hostitud saiti üldse mitte käivitada.
Seda teavet hõlmab sageli veebimajutajaga sõlmitud leping.
Kui olete mõnda aega sama hostimislahendust kasutanud, võib Teie WordPressi veebisait olla täidetud vanade failide ja pistikprogrammidega, mis enam ei tööta. Ärge kustutage midagi enne, kui Teie veebileht on täielikult käivitatud. Kui aga on mõni passiivne kaust või pistikprogramm, mille saab ohutult eemaldada, on praegu õige aeg seda teha.
Hea WordPressi veebisaidi üks olulisemaid aspekte on kohandumisvõime. See peaks töötama hästi olenemata sellest, mis tüüpi seadmest sellele juurde pääsete, ja Teie lehtede suurust tuleks muuta, et need sobiksid mis tahes ekraanisuurusega.
Kõik teemad ei kohandu vaikimisi täielikult, seega proovige enne käivitamist oma teemasid vaadata erinevates seadmetes. Kui see ei reageeri, saate teemasid vahetada või proovida leida WordPressi pistikprogrammide kataloogist mõne paindlikuma.
Kontrollige oma veebisaidi mobiilihinnangut Google’i mobiilisõbralikkuse testi abil. See näitab Teile, kui lihtne on nutitelefonide ja muude mobiilseadmete kasutajatel Teie saidile juurde pääseda. Kui tulemused ei ole head, saate nende parandamiseks lahendusi leida:
Enne saidi käivitamist ühendage selle domeen kasutatava meiliteenuse pakkujaga. Kõik sealt saadetud uued meilid suunatakse Teie peamisse postkasti.
Kuna Teie WordPressi veebisaidil on rohkem pilte, videoid ja muud meediat, peaksite pöörama tähelepanu selle laadimisajale. Kui külastajad on sunnitud liiga kaua ootama, kuni lehe sisu või elemendid laaditakse, võivad nad ootamise asemel lahkuda. Veenduge, et Teie WordPressi veebisaidi laadimine ei võtaks liiga kaua aega, eriti kui see on suure liiklusega sait.
Optimeerige oma serveripoolsed konfiguratsioonid lühikese reageerimisaja jaoks, kasutades selliseid tööriistu nagu Google’i PageSpeed Insights või Pingdom Tools. Need annavad Teile teada, kui kiiresti Teie saidi iga element laaditakse, milliseid lehti võib olla vaja täiustada ja milliseid ressursse konkreetsel hetkel laaditakse.
Vahemällu salvestamise pistikprogramm aitab kiirendada Teie WordPressi veebisaidi laadimisaega, salvestades selle lehtede staatilise versiooni brauseri vahemällu. Nii ei pea keegi Teie saiti uuesti külastades pärast selle juba laadimist iga kord ootama, kuni leht täielikult laaditakse.
Olemas on palju tööriistu. Näiteks WP Super Cache suudab ka Teie lehti minimeerida ja eemaldada tarbetuid tühikuid, et laadimisaega veelgi parandada.
Ärge unustage kasutada täiendavaid WordPressi pistikprogramme ja tööriistu, mis aitavad teil veebisaiti täiustada. Otsustage, milliseid te vajate.
Heitke pilk LiveAgentile. See on tööriist, mis aitab Teil säästa palju aega. Saate kasutada selle WordPressi reaalajas vestluse pistikprogrammi ja tõhusalt (mõne lihtsa sammuga) rakendada oma veebisaidil otsevestlusi.
Proovimine on tasuta. Vaadake, kui hästi see Teile sobib, ilma raha kulutamata.
Kui kasutate Google Webmaster Toolsi, lisage kindlasti oma veebisait enne käivitamist. See aitab Teil jälgida oma veebisaidi seisundit ja tuvastada võimalikke probleeme.
Turvaline ühendus on oluline, kui haldate veebipoodi või muud tüüpi saiti, kus inimesed annavad ostu sooritamiseks isiklikku teavet. Kontrollige oma veebisaidi SSL ühendust SSL-i kontrollijaga.
Kui te pole kindel, kas teie saidil on SSL sisse lülitatud või mitte, võtke ühendust lehte haldava majutusteenuse pakkujaga. Võite esitada taotluse SSL-i aktiveerimiseks või kasutada WordPressi hostimisplatvorme, nagu WPMU DEV, mis pakuvad teile piiramatul hulgal SSL-sertifikaate. Olenemata sellest, millise veebimajutuse kasuks otsustate, peaksid nad oskama teile öelda, kuidas probleemi lahendada.
Kui olete kinnitanud, et Teie veebisaidil on kehtiv SSL-sertifikaat, tuleb järgmise sammuna oma WordPressi saidi seadete kaudu aktiveerida turvaline ühendus (HTTPS). Seda saab teha Really Simple SSL pistikprogrammi installimise ja aktiveerimisega, mis teeb kõik vajalikud muudatused turvalise ühenduse kasutamiseks.
Kui Te ei soovi pistikprogrammi kasutada või Teie hostiteenuse pakkuja seda ei luba, saate installida ja aktiveerida Jetpacki suvandi Force SSL. See suunab külastajad krüptimata ühenduselt turvalisele ühendusele (HTTPS).
WordPressi varundamise plugina installimine ja aktiveerimine on väga oluline juhuks, kui midagi peaks valesti minema. See võib Teie saidile vajaduse korral automaatselt uusi varukoopiaid luua või käsitsi iga kord, kui klõpsate pistikprogrammi menüüs nuppu Varunda kohe.
Valikus on palju varundamise pluginaid, nii tasuta kui ka tasulisi. BackWPup, WPBackItUp ja Duplicator on ühed populaarsemad.
Aktiveerige oma WordPressi veebisaidil rämpspostivastane pistikprogramm. See aitab kaitsta seda rämpsposti kommentaaride eest, mis võivad märkimata jätmisel häirida ja kahjustada Teie saidi mainet.
Ründaja võib proovida pääseda teie WordPressi veebisaidile, arvates erinevaid e-posti aadresside kombinatsioone, kuni nad leiavad õige. Seetõttu on ülioluline kontrollida e-posti aadressi, mida kasutati oma WordPressi administraatorialasse sisselogimiseks.
Selleks tuleb installida ja aktiveerida pistikprogramm Limit Login Attempts. See lisab Teie veebisaidile täiendava turvakihi, blokeerides kõik IP-aadressid, mis on proovinud Teie saidile liiga palju kordi siseneda valede mandaatidega.
See on lihtne samm, mis võib Teie saiti algusest peale kaitsta. Sisselogimiskaitse lukustab kõik kontod, välja arvatud “administraatori”, mis takistab robotitel või skriptidel proovimast valimatult veebisaitidele tungida.
Avage WordPressi juhtpaneelil Seaded -> Üldine ja kerige sisselogimiskaitse aktiveerimiseks alla jaotiseni “Sisselogimise kaitse” section to activate login protection. Järgmisena märkige ruut “Luba sisselogimiskaitse” ja salvestage muudatused.
Tugev parool on iga WordPressi saidi jaoks kohustuslik. Mida tugevam on Teie parool, seda raskem on häkkeritel sisse pääseda. Tugev parool peaks sisaldama suuri ja väikesi tähti, numbreid ja erimärke. Valige tulemuste maksimeerimiseks juhuslik järjestus, mis koosneb rohkem kui kaheksast numbrist.
Alati on oluline tagada, et Teie saidil olev HTML ja CSS kood oleks kehtiv, vastasel juhul võib see teatud brauserite puhul põhjustada kuvamisprobleeme. HTML-i ja CSS-i valideerimiseks võite kasutada tööriista WPTest.io, mis kontrollib Teie koodi vigade suhtes ja annab tagasisidet nende parandamiseks.
Üks veebisaidi käivitamise ohtudest on see, et see võib kiiresti saada rämpsposti saatjate sihtmärgiks. Oma kontaktivormi kaitseks kuritarvitamise eest kontrollige kindlasti kõiki esitatud vorme rämpsposti suhtes. Saadaval on mitmed pistikprogrammid, mis aitavad Teil seda teha, näiteks Akismet ja WP-Spam Shield.
Üks esimesi asju, mida inimesed Teie veebisaiti külastades näevad, on Teie logo. Ja kui Teie päises on link oma kodulehele, on see ka üks esimesi kohti, millel nad klõpsavad.
Selle tagamiseks avage WordPressi juhtpaneelil Välimus -> Kohanda ja kerige alla jaotiseni”Päis“. Seejärel märkige pealkirja “Logo ja päise tekst” all märkeruut “Lingi logo avalehega” ja salvestage muudatused.
Kui kasutate oma veebisaidil kontaktivorme, on oluline enne käivitamist veenduda, et need töötavad õigesti. Selleks looge testvorm mõningate näivate andmetega ja esitage see erinevatest brauseritest ja seadmetest.
Pärast vormide testimist peate järgmise sammuna veenduma, et esitatud vormid saadetakse edukalt. Kui testposti aadressi postkastis on midagi ootamas, klõpsake oma vormis esitatud esildisi ja veenduge, et need on kätte saadud. Kui olete käivitamiseks valmis, kustutage oma vormidest testiandmed ja asendage need faktiteabega.
Kui kasutate automaatvastajaid (nt AWeberi või MailChimpi omi), veenduge enne käivitamist, et need on seadistatud ja töötavad õigesti. Looge testimiseks meilikampaania ja saatke see endale. Seejärel kontrollige oma postkasti, et näha, kas kirjad saadeti õigesti.
Kui kasutate oma veebisaidil sotsiaalmeedia ikoone, kontrollige, kas need on õige suurusega ja õiges kohas. Saate lisada igale postitusele uue sotsiaalmeedia ikooni, kasutades redaktori ülaosas olevat nuppu “Lisa meedia“.
Kui Teil on oma veebisaidi jaoks konkreetne kujundus, kohandage see oma sotsiaalmeedia kanalite välimuse ja tunnetusega. See loob Teie vaatajaskonnale ühtsema brändingukogemuse.
Faviconid on väikesed pildid, mis kuvatakse brauseri vahekaardil URL-i kõrval ja on 16 × 16 pikslit.
Faviconi muutmiseks avage WordPressi juhtpaneelil Välimus -> Kohanda in your WordPress dashboard, klõpsake jaotises “Saidi pealkiri ja tunnuslause” osale Saidi identiteet ning laadige üles oma valitud pilt.
Enne veebisaidi käivitamist on hea mõte üle kontrollida kogu kuvatav ettevõtte teave. See hõlmab kõike alates Teie kontaktandmetest kuni Teie sotsiaalmeedia profiilideni. Veenduge, et kogu tekst oleks õige ja ajakohane ning kõik pildid või logod oleksid kvaliteetsed ja näeksid professionaalsed välja.
Kui olete võitnud auhindu või saanud klientidelt positiivseid arvustusi, lisage need kindlasti oma veebisaidile. See aitab luua usaldusväärsust. Saate lisada oma veebisaidile auhinnamärgi või arvustuste vidina, kasutades pistikprogrammi nagu WP Review Pro.
Kontrollige, kas kõik Teie lehed on asjakohaselt lingitud ja sisu kvaliteetne ning sihtpublikule asjakohane. Külastajatel peab olema põhjust Teie veebisaidil viibimiseks, seega veenduge, et sisu oleks põnev ja väärtuslik.
Enne veebisaidi käivitamist kustutage kindlasti kogu täitesisu (nt tekst või pildid).
Lõpuks ärge unustage teha oma veebisaidilt grammatika- ja õigekirjavigade korrektuuri. Miski ei näe hullem välja kui kirjavigadega veebisait, seega veenduge enne käivitamist, et see oleks täiuslik.
Kui kasutate oma veebisaidil autoriõigustega kaitstud pilte või teksti, lisage kindlasti autoriõiguse teatis, et kaitsta Teid juriidiliste probleemide eest. Autoriõiguste teabe värskendamine on sama oluline kui veebisaidi sisu. Kui keegi teine lõi saidi Teie eest, võib ta olla juba lisanud iga lehe jalusesse märkuse enda tunnustuseks.
Kui Teie veebisaidil on multimeedia faile, lisage need kindlasti. See aitab hoida inimesi seotuna. Optimeerige oma pildid enne üleslaadimist, kuna nende töötlemine võib aega võtta.
Veebisaidi teksti vormindamisel kasutage sisu jaotamiseks kindlasti pealkirju ja alampealkirju. See parandab loetavust. Kasutage sisukorda, et muuta oma sait vähelugevatele inimestele lihtsamaks ja aidata ka otsingumootori robotitel asjakohast sisu leida.
Teksti vormindamine hõlbustab lugejatel Teie öeldut jälgida, ilma et nad peaksid lugema iga sõna. Kasutage põhipunktide esiletõstmiseks alampealkirju ja paksus/kaldkirjas teksti ning vajadusel loendeid.
Eraldi prindilaadilehte pole vaja luua, lihtsalt kohandage oma tavalist. Veenduge, et see näeks hea välja nii ekraanil kui ka trükituna. Kasutage suuri fonte, palju valget ruumi (eriti piltide ümber) ja kaaluge põhiteksti jaoks suurema kirjatüübi valimist.
Kontrollige enne käivitamist katkiste linkide olemasolu (need võivad külastajatele pettumust valmistada). Katkiste linkide kontrollimiseks saate kasutada sellist tööriista nagu BugBug.
Kui Teil on linke välistele veebisaitidele, määrake need avanema uutel vahekaartidel. See on levinud praktika, mis aitab vältida segadust ja hoida külastajaid oma lehel. Olge sotsiaalmeedia jagamisnuppude suhtes ettevaatlik, kuna need võivad samuti linkida uuele vahelehele.
Kui pakute allalaaditavaid faile, lisage kindlasti õiged laiendused. Näiteks PDF-dokumendi laiendiks peaks olema .pdf. See tagab, et Teie külastajad laevad alla õige faili.
RSS-kanal on viis, kuidas veebisaidi külastajad saavad Teie sisu standardvormingus tellida. See võimaldab neil saada värskendusi alati, kui postitate oma veebisaidile uut sisu.
Kui külastajad satuvad lehele, mida Teie veebisaidil pole, näevad nad tõrketeadet 404. Kujundage kohandatud 404 vealeht, et külastajad saaksid selle olukorraga kokku puutudes lõbusa kogemuse, mis aitab nende frustratsiooni leevendada.
Ärge unustage testida oma veebisaiti igas brauseris ja seadmes. See aitab Teil tabada võimalikke vigu, mis võivad esineda erinevatel platvormidel, ja tagada sujuva käivitamine.
Kui kasutate väliseid tööriistu või pistikprogramme, kontrollige, kas need ühilduvad WordPressi uusima versiooniga. See aitab Teil vältida võimalikke probleeme.
Kontrollige oma aktiivsete tellijate meililoendit. Kui Teil on meiliturunduse teenus, kontrollige praegu tellivate inimeste arvu. See aitab Teil teada saada, kas uut saiti võib külastada suur vaatajaskond.
Google Analytics on tasuta tööriist, mis jälgib veebisaidi liiklust ja käitumist. See annab Teile väärtuslikku teavet veebisaidi toimivuse kohta ja aitab Teil teha vajalikke muudatusi või kohandusi.
Kasutage oma olemasolevat vaatajaskonda ja nende jälgijaid. Looge lühike ja kaasahaarav postitus, mis keskendub teie ajaveebi postituste lugemise eelistele. Hoidke see lihtsana ja reklaamige seda piltide või videotega, kasutades sotsiaalmeedia klienditeeninduse tarkvara, et muuta oma postituse reklaamimine sujuvamaks ja suurendada publiku kaasamist.
Lisage link oma veebisaidile ja kasutage kindlasti sobivaid räsimärke. Ärge unustage teavitada veebisaidi külastajaid uuest sisust või blogi postitustest e-posti turunduskampaaniate kaudu.
Enne käivitamist veenduge, et Teie veebisait oleks kõigile juurdepääsetav. WordPressil on palju pistikprogramme, mida saate selleks kasutada, näiteks WP Accessibility, mida on lihtne installida ja mis aitab kõigil Teie ajaveebi postituse sisus navigeerida (ja kasutajakogemust parandada).
Ja ongi kõik – olete stardiks valmis! Vajalike muudatuste/kohanduste tegemiseks jälgige kindlasti oma veebisaidi liiklust ja Google Analyticsi andmeid. WordPressi veebisaidi käivitamine võib olla hirmutav, kuid selle kontrollnimekirja järgimine aitab tagada, et see kulgeb sujuvalt. Soovime Teile palju õnne oma uutes ettevõtmistes!
Kui plaanite enne käivitamist teadaande teha, kaaluge postituse ettekirjutamist ja looge vihjemagnet neile, kes teie uudiskirja jälgivad. Kui on aeg lansseerida, looge uus postitus juhistega, kust inimesed teid leiavad.
Saate “lihtsalt järjekordse WordPressi saidi tunnusteksti” igal ajal eemaldada, minnes jaotisse “Välimus” ja valides seejärel “Vidinad”. Järgmisena leidke oma vidinate ala, kust soovite teksti eemaldada, valige see ja klõpsake nuppu “Kustuta”.
Jah, saate oma WordPressi saiti alati muuta. Siiski on kõige parem teha kõik muudatused pärast seda, kui teie sait on mõnda aega olnud aktiivne. See võimaldab teil seda korralikult testida.
Sellele küsimusele on raske vastata. Teie saidi käivitamiseks kuluv aeg sõltub projekti suurusest ja keerukusest ning sellest, kui kiiresti suudate funktsioonide ja kujunduselementide osas otsuseid teha.
WordPress käivitab teie saidi kohe, kui see on valmis. Selleks ei ole määratud aega, kuid kui sait on aktiivne, peaksite saama meiliteate.
WordPressi SEO kontrollnimekiri
WordPressi SEO kontrollnimekiri aitab Teil jõuda Google'is parimatele positsioonidele ja suurendada Teie ajaveebi lehe orgaanilist liiklust. Ülim punkt-punktilt juhend.
Uue veebilehe lansseerimise kontrollnimekiri
Uue veebilehe lansseerimise kontrollnimekiri aitab tagada teie saidi sujuva ja vigadeta käivitumise. Avastage punkt-punktilt juhend, mis hõlmab sisu loomist, disaini, kasutajakogemust ja turundust, et valmistada oma veebileht edukaks avaldamiseks ette. Täielik juhend tõrgeteta lansseerimiseks!
WordPressi kontrollnimekirja pistikprogramm
Avastage WordPressi kontrollnimekirja pistikprogramm, mis muudab ülesannete loendite loomise kiireks ja lihtsaks! Looge interaktiivseid ja kohandatavaid kontrollnimekirju, mis suurendavad kasutajakogemust, vähendavad põrkemäära ja parandavad SEO. Laadige see tasuta alla ning nautige 24/7 kliendituge ja null seadistamistasu. Täiustage oma WordPressi saiti minutitega!
Kriisikommunikatsiooni plaani kontrollnimekiri
Kriisikommunikatsiooni plaani kontrollnimekiri aitab organisatsioonidel tagada tõhus suhtlus kriisi ajal. Valmistu ette!
Join our community of happy clients and provide excellent customer support with LiveAgent.
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates eeldame Teie luba küpsiste paigaldamiseks, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud meie privaatsuse ja küpsiste poliitika.
Answer more tickets with our all-in-one help desk software. Try LiveAgent for 30 days with no credit card required.
Hello, I’m Andrej. We’re thrilled to invite you to an exclusive software demo where we’ll showcase our product and how it can transform your customer care. Learn how to achieve your business goals with LiveAgent or feel free to explore the best help desk software by yourself with no fee or credit card requirement.
Andrej Saxon | LiveAgent support team