Pilvepõhine andmetöötlus võtab võimust ja platvorm kui teenus kogub populaarsust. Nagu kõik teised pilvepõhised mudelid, hõlmab ka PaaS teenuse tellimist ja ükskõik millal kasutamist.
Kuid ettevõtted saavad seda võimalust kasutada mis tahes rakenduste loomiseks, mida nad pilvepõhise arendus- ja juurutusplatvormiga ette kujutavad. Pilvepakkujatel on mitmekesised teenused, mis on keskendunud B2B-le, mitte ainult B2C-le.
Platvormi kui teenuse (PaaS) omadused
Pilveteenuse pakkuja varustab arendusmeeskondi valmis programmeerimistööriistade ja rakenduste infrastruktuuri komponentidega. Seda tüüpi kolmandast osapoolest pakkuja pilvemudel eristab PaaS-i tüüpilistest tarkvaraarenduse keskkondadest.
Lisaks tarkvarale kui teenus (SaaS) ja infrastruktuur kui teenusele (IaaS) on see pilvandmetöötlusmudel, mis võimaldab teil rakendusi arendada, hooldada ja tarnida. Traditsiooniliselt olid need eraldi ja isegi kui ettevõtted hangiksid täieliku komplekti, peaksid nad need installima ja salvestama kohalikesse seadmetesse. Selliste lahendustega saavad kasutajad kodeerida ja juurutada otse pilve.
Kõik-ühes lahendus aitab arendajatel koondada rakenduste juurutamise ja arendajatööriistad. See säästab aega, kuna kasutatakse eelnevalt valmistatud komponente. Lisaks võimaldavad erinevad integratsioonid koguda väärtuslikku ettevõtte analüütikat.
Mida sisaldavad PaaS-i pilvandmetöötluse teenused?
Sarnaselt teistele pilveteenustele on PaaS-il samuti alusinfrastruktuur, võrgud, salvestusruum ja serverid. Lisaks võimaldab süsteem arendajatel luua erinevat tüüpi rakendusi, sealhulgas selliseid, mis kasutavad vahevara, andmebaasihaldust, tarkvara juurutamist ja luureteenuseid.
PaaS-i lahendustes on olemas kõik, mida üks kaasaegne ettevõte võib tarkvararakenduste ja infrastruktuuri haldamiseks vajada. Mis puutub serveritesse, siis lahendusi leiab nii füüsiliste või virtuaalsete serveritega kui ka kaugserveri ja meiliserveriga.
Põhjalikud andmebaasi haldussüsteemid koos suure hulga andmebaasi haldamise tööriistade, juurutustööriistade ja keskkondadega võivad aidata mis tahes arendusprotsessi, olenemata lähenemisest või lõppeesmärgist.
Kuidas toimib platvorm kui teenus?
PaaSi süsteemid toidavad rakenduse tagumist poolt, sealhulgas salvestusruumi, operatsioonisüsteeme, servereid ja andmebaase. Teisisõnu saavad arendajad vajalikud tööriistad ja keskkonna, et ehitada oma rakendusi juba olemasolevale taustale.
Arendajad saavad hallatud koormuse tasakaalustamise abil töötada mis tahes seadmest, kõikjal ja igal ajal. Selline seadistus võimaldab arendajatel keskenduda kasutajakogemusele ja kasutajaliidesele. Kogu keskkond on varustatud ka pideva integreerimisega, et pakkuda lisafunktsioone.
PaaS-i keskkonna pakkujad rakendavad turvapaiku ja hooldavad platvormi kui tervikuna. Seda tüüpi keskkondi kasutades vähenevad turvariskid ja arendus muutub sihipärasemaks.
Platvormi kui teenuse tüübid
PaaS-i lahendusi saab jagada lugematutesse kategooriatesse. Siiski on kolm peamist tüüpi, mida võiksite teada.
- Open-Cloud või Open-Platform PaaS: need lahendused võivad olla tasuta ja avatud lähtekoodiga. Saate neid kasutada täiesti sõltumatute ja eraldiseisvate platvormidena, mis pakuvad palju paindlikkust. Enamikul juhtudel sobivad need ideaalselt hübriidsete PaaS-i pilvepõhiste valikute jaoks.
- PaaS for a SaaS Service: seda tüüpi lahendus on tihedalt seotud sageli kasutatavate SaaS-i platvormidega, nagu Intuit, Salesforce ja nii edasi. Need PaaS-i lahendused loovad konkreetse SaaS-i rakenduse ümber ökosüsteemi, et arendajad saaksid lisada uusi funktsioone, mis töötavad põhirakenduse põhjal.
- Operating Environment for PaaS: enamasti on need IaaS-i tarnijad, kes pakuvad PaaS-i võimalusi. Kuigi neil ei pruugi olla samu funktsioone, võib see olla hea valik kasutajatele, kes soovivad pühenduda konkreetsele IaaS-ile. Nendel PaaS-i süsteemidel on aga potentsiaali tarnija lukustamiseks.
Platvorm kui teenuse näited
Amazon Web Services
AWS Elastic Beanstalk on kõige populaarsem PaaS-i lahendus. Suurepärane on see, et see võimaldab IaaS-i kasutajatel rakendusi luua ja pidevalt lisandub uusi arendustööriistu. AWS Elastic Beanstalk sobib ideaalselt Dockeri, Java, PHP, Pythoni ja muudes programmeerimiskeeltes arendatud rakenduste jaoks.
IBM Cloud
IBM pakub avatud lähtekoodiga turbeplatvormi täieliku kontrolliga kogu veebirakenduse elutsükli üle. DevOpsi meeskonnad saavad funktsioonide laiendamiseks kasutada palju erinevaid kolmanda osapoole teenusepakkuja võimalusi.
Google App Engine
Google on alati kõigi digiteenuste tipus. Nende rakenduse mootoril on suurepärane tööaeg ja see toetab paljusid keelepakette, GitHubi integratsiooni ja paljusid muid väärtuslikke integratsioone.
PaaS-i võrdlus sisemiselt hostitud arenduskeskkondadega
Lühidalt öeldes on traditsioonilised hostitud arenduskeskkonnad palju kehvemad kui PaaS-i lahendused. Lihtsamalt öeldes ei paku traditsioonilised valikud palju mitmekülgsust ega kohandatavust. Lisaks peavad arendajad enamiku asjadest ise tegema, sealhulgas:
- rakenduse serverite seadistamine
- MySQL andmebaasi loomine
- diagnoosimine
- sõltuvuste seadistamine
- tulemüüri seadistamine ja üldise turvalisuse eest hoolitsemine
- käitusaja platvormi seadistamine
Teisisõnu, enne kodeerimisega alustamist tuleb teha palju tööd. PaaS mitte ainult ei elimineeri kogu seda tööd, vaid toob kaasa ka palju muid eeliseid, sealhulgas:
- HTTP vahemällu salvestamine
- usaldusväärsed varukoopiad
- lihtne skaleerimine
- lihtne juurutamine
- pole vaja konfigureerida
- kiirem turule jõudmise aeg
- ei vaja tarkvara litsentse
SaaS-i ja PaaS-i erinevused
Oluline erinevus nende kahe vahel on see, et SaaS on teenus, mis võimaldab inimestel kasutada interneti kaudu teatud tarkvara. Pakkuja haldab platvormi ja selle infrastruktuuri. Hea näide on LiveAgenti kasutajatoe tarkvara.
PaaS seevastu on terve keskkond, mida kliendid saavad kasutada rakenduste haldamiseks, käitamiseks ja arendamiseks, ilma et nad peaksid muretsema operatsioonisüsteemide haldamise pärast.
Põhimõtteliselt võimaldab PaaS kasutajatel hallata andmeid ja rakendusi, muutes selle ideaalseks ettevõtete jaoks, samas kui SaaS on mõeldud lõppkasutajatele.
Try LiveAgent today
LiveAgent is the best-rated and most reviewed all-in-one help desk software.
PaaS-i eeliste tutvustamine
Alustage selle huviäratava videoga oma rännakut platvormi kui teenuse (PaaS) maailma. Tutvuge PaaS-i põhikontseptsioonide ja eelistega, kuna see annab arendajatele võimaluse oma rakenduste arendusprotsessi sujuvamaks muutmiseks.
Kui olete huvitatud, kuidas pilvandmetöötluse teenused töötavad, siis uurige kindlasti artiklit Platvormi kui teenuse (PaaS) omadused. See annab põhjaliku ülevaate, mida PaaS-i teenused endast kujutavad. Kui soovite teada, kuidas PaaS-i ja sisemiselt hostitud arenduskeskkondade vahel vahet teha, lugege artiklit PaaS-i võrdlus sisemiselt hostitud arenduskeskkondadega. See aitab teil mõista nende kahe lähenemise erinevusi. Lisaks, kui teid huvitab, kuidas PaaS erineb SaaS-ist, siis lugege kindlasti, millised on SaaS-i ja PaaS-i erinevused. See artikkel selgitab selgelt nende kahe teenuse erisusi.
SaaS tootega liitumise e-posti mallid
Siit saate teada, kuidas oma SaaS-i tootega liitumise e-posti mallide, nippide ja näpunäidetega oma kliente edukalt kaasata!
Avasta, kuidas LiveAgent aitab Sul parandada klienditeenindust, pakkudes üle 180 funktsiooni ja tasuta prooviversiooni. Õpi erinevatest klienditeeninduse tarkvaradest ja nende olulisusest ettevõtte edu saavutamisel. Külasta, et teada saada, miks hea klienditeenindus on kriitilise tähtsusega ja kuidas seda tõhusalt parandada.
Klaus on klienditeeninduse kvaliteedi ja vestluste hindamise tarkvara, mis integreerub LiveAgenti platvormiga. See võimaldab ettevõtetel anda meeskondadele tõhusat tagasisidet, parandada töövoogu ja tõsta teeninduse kvaliteeti. Avastage, kuidas Klausi kasutamine võib teie klienditoe meeskonna tulemuslikkust parandada. Integreerige nüüd ja alustage tasuta prooviperioodiga!