Mis on valitud numbri tuvastamise teenus?
Valitud numbri tuvastamise teenus (tuntud ka kui DNIS/ Dialed number Identification Service) on ettevõtetele müüdav telekommunikatsiooniteenus, mis võimaldab neil kindlaks teha, millise numbri klient valis, et nendega ühendust saada. DNIS-teenuse võimaldamiseks saadab telefonifirma enne kõne ühendamist DNIS-numbri vastuvõtvasse telefonivõrku. DNIS-numbrit, mis kujutab endast tavaliselt 4 kuni 10 numbri järjestust, kasutatakse seejärel sissetulevate kliendikõnede tõhusaks suunamiseks, et saavutada ettevõtte poolt pakutav tõhus telefoniteenus.
DNISi andmeid kasutatakse harva eraldi. Koos muude kõne tuvastamise funktsioonidega leiab numbri tuvastamise teenus laialdast kasutust ettevõtetes, kus on eri asukohtade või erinevate tootesarjade jaoks eraldi numbrid. Kui seda kasutatakse koos tasuta numbritega, võtab ettevõtte telefonisüsteem vastu sissetuleva kliendikõne ja suunab selle DNISi andmete põhjal sobivasse osakonda või konkreetsesse IVR (Interactive Voice Response) menüüsse. See on eriti kasulik kõnekeskuste puhul, kus sissetulevate kõnede maht on tavaliselt suur.
Kuidas töötab numbrite tuvastamise teenus?
Tehnilises mõttes töötab numbri tuvastamise teenus DTMF (dual-tone multi-frequency) numbrite edastamise teel töötlemisüksusesse. Spetsiaalne mehhanism dekodeerib “signaalid” ja kas kuvab need või teeb need kättesaadavaks kõne töötlemisrakenduse vastuvõtvale osale. ACD (automaatne kõne suunamine) on kõikehõlmava marsruutimise keskmes ja kasutab DNISi kui esmast kõne marsruutimise mehhanismi. Praktikas tähendab see seda, et kui kliendid helistavad organisatsiooni kõnekeskusesse, kasutades ühte oma telefoninumbrit, saab kõnekeskuse tarkvara kasutada DNISi suunamist, et suunata need sissetulevad telefonikõned õigetele osakondadele, agentidele või käivitada erinevaid IVR-skripte.
Built-in call center with awesome features
Sign up for a 14-day free trial and discover all that LiveAgent has to offer.
Üldiselt tagab DNIS tõhusa telefoniside protsessi klientidega ja aitab organisatsioonidel pakkuda erakordset kliendikogemust. Lisaks sissetulevate kliendikõnede suunamisele õigele vastuvõtjale võib see ka käivitada helistajatele sobivad sõnumid kohandatud IVR-skriptides, mis põhinevad helistaja poolt valitud sihtnumbril. Siin on mõned näited, kuidas DNISi kasutatakse kõnekeskustes.
- Mitmete tootesarjade toetamine
Kõnekeskus võib pakkuda erinevaid tasuta numbreid iga toetatava tootesarja jaoks. DNIS aitab neid liine eristada ja mängib sobivaid IVR-skripte või suunab sissetulevad kõned vastavate oskustega agentide rühmadele.
- Mitmekeelne klienditugi
Kõnekeskus, mis tegeleb mitme geograafilise asukohaga, võib pakkuda erinevaid tasuta numbreid kummagi toetatud keele jaoks. DNISi andmeid kasutatakse kliendi telefonikõnede suunamiseks sobivate agentide juurde vastavalt keelenõuetele.
- Mitmekliendi tugi ühe agendi poolt
Kui ühele kõnekeskuse agendile on määratud hallata mitut kliendikontot või ühe konto mitu tootesarja, saab DNISi kasutada kõne eesmärgi klassifitseerimiseks ja aidata agendil pakkuda tõhusat tuge.
- Kõnekeskuse näitajate parandamine
DNIS aitab täpse kõnede marsruutimise abil parandada mõningaid kõige kriitilisemaid kõnekeskuse näitajaid, näiteks esimese kõne lahendamise määra, agendi tulemuslikkust ja klientide rahulolu näitajaid.
- Ühtlustatud kõnekeskuse tegevus
DNIS mängib olulist rolli kõnekeskuste tegevuse tõhustamisel. Näiteks saab kõnekeskuse server DNISi teabe põhjal otsustada, kas sissetulev kõne tuleks panna järjekorda ja ühendada sobiva agendi või agendirühmaga või suunata konkreetsesse IVR iseteenindusmenüüsse.
Mis vahe on valitud numbri tuvastamise teenuse (DNIS) ja automaatse numbri tuvastamise (ANI) vahel?
ANI (Automatic Number Identification) ehk automaatne numbri tuvastamine on telekommunikatsioonifunktsioon, mis annab telefonikõne vastuvõtjale teada helistaja numbri. Selleks, et kõrvaldada telefonioperaatorite vajadus nõuda tasulise kõne puhul helistaja numbrit käsitsi, lõi ettevõtte AT&T ANI sisemise kaugliini eest arveldamise eesmärgil.
Valitava numbri tuvastamise teenus (DNIS) ja automaatne numbri tuvastamine (ANI) on mõlemad telekommunikatsioonivõrgu funktsioonid, mille eesmärk on anda telefonikõne vastuvõtjale rohkem teavet sissetuleva ühenduse kohta.
Kui DNIS tuvastab numbri, mille helistaja valis, siis ANI näitab ühenduse looja telefoninumbrit. Seega erinevad DNIS ja ANI selle poolest, kas nad annavad vastuvõtjale algselt valitud sihtnumbri või lähtetelefoninumbri.
Call and respond
Gain complete control over the flow of the outbound and inbound calls with LiveAgent's call center software.
Frequently Asked Questions
Mis on valitud numbri tuvastamise teenus?
Valitud numbri tuvastamise teenus (DNIS/Dialed Number Identification Service) on telekommunikatsiooniteenuse pakkujate pakutav teenus, mis aitab kõne vastuvõtjal tuvastada helistaja valitud numbri. Kõnekeskused, mille sissetulevate kõnede maht on suur ja kuhu saabub mitu liini, on DNIS-teenuste sihtrühmad. DNIS toetab kõnekeskuste tarkvara tõhusat kõne marsruutimist ja kõnede käsitlemist. See määrab ka kindlaks, milline IVR-skript tuleks käivitada helistaja poolt valitud numbri alusel .
Kuidas töötab valitud numbri tuvastamise teenus?
DNIS edastab klienditelefoni süsteemile kahetoonilised mitmesageduslikud numbrid (tavaliselt 4 kuni 10 numbrit), mille helistaja valis kõne seadistamise ajal. Neid andmeid kasutatakse seejärel tõhusaks sissetulevate kõnede marsruutimiseks ja võimaldavad suunata helistaja sobiva agendi või agendirühma juurde. Näiteks võib kõnekeskus pakkuda mitmeid tasuta numbreid erinevate tootesarjade või mitmekeelse klienditoe jaoks. DNIS tagab, et helistajad suunatakse nende vajadustele kõige paremini vastavate agentide juurde.
Mis vahe on valitud numbri tuvastamise teenuse ja helistaja tuvastamise teenuse vahel?
p>Valitud numbri tuvastamise teenus (DNIS) ja helistaja tuvastamine - mis on mõnevõrra sarnane automaatse numbri tuvastamise teenusele (ANI/Automatic Number Identification) - on mõeldud selleks, et edastada telefonikõne vastuvõtjale sissetuleva kõne tegelik telefoninumber kõne seadistamisel. DNIS on aga mõeldud kõne vastuvõtjale algse sihtnumberi edastamiseks. Samal ajal annab Helistaja ID algse helistaja numbri (koos helistaja nimega, kui see on olemas.
Kui olete huvitatud, kuidas numbrite tuvastamise teenus töötab, siis järgmiseks tasub kindlasti uurida, kuidas see tehnoloogia aitab teie ettevõtte kõnesid tõhusamalt hallata. Samuti on kasulik teada, mis vahe on valitud numbri tuvastamise teenuse (DNIS) ja automaatsel numbri tuvastamisel (ANI), et mõista, milline lahendus sobib teie vajadustele kõige paremini.
Avasta VoIP-teenuse pakkuja valimise eelised ja puudused ning saa teada, kuidas VoIP võib olla kuluefektiivne, pakkuda paremat helikvaliteeti ja täiustatud funktsioone. Ideaalne juhend ettevõtetele, kes soovivad parandada oma telefoniside süsteemi. Alusta tasuta prooviversiooni ja koge kvaliteetset kliendisuhtlust LiveAgenti kaudu!
Avasta VoIP telefoniteenuse eelised ja puudused, ning õpi, kuidas see töötab. Kasuta VoIP-i oma kodus või ettevõttes, et teha rahvusvahelisi kõnesid ja säilitada oma telefoninumber. Saa teada, millist varustust on vaja ja kuidas alustada VoIP-teenuse kasutamist lihtsate sammudega. Liitu meiega ja alusta oma tasuta konto loomist juba täna!