Key takeaways
Pros
- Intuitiivne ja puhas liides
- Suurepärane kirjutamis- ja kasutajakogemus
- Mittetüüpiline kui efektiivne funktsioonikäsk
Cons
- Teadmusbaas puudub tasuta plaanis
- Hinnakujundus võib osutuda kulukaks, kui kasutate teisi rakendusi
Odoo on suurepärane teadmusbaasi lahendus, millel on huvitav suhtumine artiklite vormindamisse ja redigeerimisse. Tarkvara pakub puhast ning lihtsasti navigeeritavat liidest ja suurepärast artikliredaktorit, millel on kõik standardsed ja klaviatuuri otseteede abil kättesaadavad redigeerimisfunktsioonid. Hinnakujundus on samuti taskukohane, kuid see sõltub muudest kasutamiseks valitud rakenduste arvust. Lugege täielikku ülevaadet ja saate teada, mis Odoo’st suurepärase valiku teie teadmusbaasile.
Odoo’ga alustamine
Odoo on ulatuslik ja kohandatav avatud lähtekoodiga tarkvara, mis on pühendatud erinevatele ärijuhtimise valdkondadele, sealhulgas teadmusbaasidele. See integreerib suure hulga rakendusi, mis sobivad müügiks, turunduseks, kliendisuhete haldamiseks, projektijuhtimiseks, klienditoeks ja paljuks muuks. Odoo sisaldab oma tehingute osana teadmusbaasi pistikprogrammi. Heidame pilgu ja vaatame kuidas see toimib.
Odoo pakub igale plaanile tasuta prooviversiooni ja ka nende lahenduse tasuta versiooni. See võib toetada piiramatut arvu kasutajaid, kuid võimaldab kasutada ainult ühte rakendust nende ulatuslikust loendist. Odoo’ga alustamine võtab vaid mõne minuti. Lihtsalt registreeruge nende veebisaidil ja kinnitage oma e-posti aadress. Siiski peate otsustama, millist rakendust soovite kasutada. Odoo teadmusbaas pole tutvustavas rakenduse poes nähtav, see tuleb hiljem veebirakendusest lisada.
Saate oma Odoo kontole alati rohkem rakendusi lisada, olenemata sellest, millise funktsiooni te algselt valisite. Odoo teadmusbaasi funktsiooniga alustamine on uskumatult kiire. Esimese artikli kirjutamise alustamiseks kulus mul vähem kui 5 minutit ja võite heita pilgu ka näidisdokumendile, mis selgitab kõiki teadmusbaasi redaktori funktsioone. Kuid enne kui ma teadmusbaasi redaktorisse põhjalikumalt sukeldun, vaatame lähemalt liidest.
Odoo kasutajaliides on minimalistlik ja tõhus. See ei anna kasutajatele palju võimalusi eksida ja ma ei ole oma kasutamise ajal segadusse jäänud. Kuigi ma ei kasutanud muid rakendusi peale kasutajatoe, piletisüsteemi ja teadmusbaasi, ei kujuta ma ette, et inimesed jääksid hätta, isegi kui nad otsustavad kasutada suuremat arvu rakendusi. Seda seetõttu, et igal rakendusel on eraldi liides ja nad ei jaga oma menüüsid kunagi ühelgi põhiekraanil.
Kasutajakogemus ja funktsioonid
Vaatame nüüd teadmusbaasi redaktorit. Siinne kasutajaliides jääb sama lihtsaks ja tõhusaks kui ülejäänud rakenduses. Miski ei juhi teie tähelepanu kirjutamiselt eemale ja teadmusbaasi redaktor pakub kõiki standardseid funktsioone, mida vajate üksikasjalike artiklite kirjutamiseks koos meedia ja õige vorminguga. Siiski on kasutajakogemuse juures huvitav see, kuidas pääseda ligi kogu funktsionaalsusele. Vastus on “/”.
Teadmusbaasi redaktoris kirjutades võite lihtsalt vajutada “/”, et kuvada kõigi võimalike funktsioonide loend. Kuigi see ei tundunud alguses kõige intuitiivsem tööviis, pean ütlema, et harjusin sellega väga kiiresti ja julgen isegi öelda, et see muutis mõnel juhul mu kirjutamise kiiremaks. Ma ei pidanud kunagi otsima menüüribadelt konkreetset funktsiooni, kõik funktsioonid saab avada ühe nupuvajutusega ja võisin igal ajal kirjutada vajaliku funktsiooni nime, mis aitas samuti kirjutamisele keskenduda.
Eelnimetatud nupu lihtsa vajutusega pääsete juurde erinevatele päistele, täpploenditele, saate lisada meediat või koodi, veerge, lõiguvalikuid, linke ja nuppe, kontrollnimekirju või isegi oma allkirja. Funktsioonide komplekt on lihtsalt rikkalik ja selles on kõik väärtuslik, mida hea artikliredaktor peaks sisaldama. See on lihtsalt suurepärane ja kõigile hõlpsasti kasutatav. Redaktori kohta pole palju rohkem lisada, ma arvan, et selle kasutamine on meeldiv igat tüüpi kasutajatele.
Odoo teadmusbaasi artiklite organiseerimine on samuti päris hea. Kuigi kausta- või kategooriavalikuid pole, saate luua artiklitasemeid ehk “puid”. Nii saate kirjutada põhiartikli mis tahes teema kohta ja lisada selle alla alamartikleid, luues tõhusalt tervikliku ja struktureeritud hierarhia. Artiklite leidmine on üsna lihtne, kuid peate nimede eest varakult hoolt kandma, et mitte tekitada endas segadust, kui teadmusbaasi artiklite arv oluliselt kasvab.
Hinnakiri
Odoo pakub kahte tasulist paketti ja ka tasuta paketti. Tasuta paketiga saate ulatuslikust rakenduste loendist hankida ainult ühe rakenduse, seega pole võimalust hankida tasuta teadmusbaasi, kuna see pole teie konto registreerimise ajal saadaval eraldi rakenduse valikuna. Vaatame, mis kaasneb iga plaaniga.
Üks rakendus
Ühe rakenduse pakett on tasuta ja saate ka piiramatu arvu kasutajate juurdepääsu. Korraga saab aga töötada ainult ühe rakendusega ja kui hangite rakenduste poest teise rakenduse, peate oma plaani uuendama. Kui te uuele versioonile üle ei lähe, sisenete automaatselt tasuta prooviversiooni.
Standard
Standard plaan annab teile juurdepääsu kõigile rakendustele hinnaga 14,89 dollarit kuus kasutaja kohta. MAastase tellimusega maksate vähem. Rakendused hõlmavad kõiki rakendusi, mida Odoo pakub, sealhulgas kasutajatoe, rahanduse, inimressursside, tootlikkuse ja muud tüüpi rakendused.
Custom
Custom plaan annab teile täiendava paindlikkuse 22,38 dollari eest kuus kasutaja kohta. Saate juurdepääsu kõikidele rakendustele, lisaks Odoo Studiole, mitme ettevõtte võimalustele, välisele API-le, aga ka Odoo Online’ile, Odoo.sh-le ja kohapealsele versioonile.
Lõpetuseks
Odoo teadmusbaas on hästi tasakaalustatud ja täisfunktsionaalne lahendus, mis ei valmista pettumust ühelegi kasutajale. Olenemata sellest, kas soovite vähesete või paljude artiklitega teadmusbaasi, on artiklite korraldamise funktsioon piisavalt hea, et aidata teil enamikul juhtudel neid jälgida. Ebatüüpiline juurdepääs funktsioonidele lihtsa kaldkriipsu (/) käsuga tekitab alguses segadust, kuid igapäevases kirjutamises töötab see nii sujuvalt. Üldiselt on Odoo teadmusbaas lihtsalt suurepärane ja selles taskukohases lahenduses on raske leida negatiivseid külgi.
Frequently Asked Questions
Mis on Odoo?
Odoo on terviklik ärirakenduste komplekt ühes ulatuslikus tarkvarapaketis. Saate valida meelepäraseid rakendusi ja katta oma ettevõtte kõik valdkonnad, nagu müük, personaliressursid, turundus ja palju muud.
Milleks Odooäd kasutatakse?
Odoo’d kasutatakse paljudel kasutusjuhtudel äritarkvarana, mis saab hakkama turundus- ja müügiülesannetega, aidata teid kliendisuhete haldamisel ja klienditeeninduses, aidata teil hallata rahandust ja arveldamist ning palju muud.
Kui palju maksab Odoo?
Odoo pakub mitut hinnaplaani ja ka tasuta plaani. Tasuta plaan võimaldab aga kasutajatel kasutada ainult ühte rakendust. Tasulised plaanid algavad 14,89 dollarist kuus kasutaja kohta ja annavad teile juurdepääsu kõigile saadaolevatele Odoo rakendustele.
Kus asub Odoo teadmusbaas?
Teadmusbaasi leiate Odoo rakenduste poest. Olenemata sellest, millist tüüpi rakendusi konto loomisel valite, saate teadmusbaasi alati hiljem lisada. Lihtsalt otsige rakenduste poest sõna „Knowledge” ja lisage see oma kontole.